Současná světová literatura
Skleněný pokoj
Kniha

předprodej
Titul by měl být k dispozici 14. 5. 2018,
do naskladnění zbývá 0 dní

Momentálně vyprodáno

379 Kč 304 Kč
Proč nakupovat na bux.cz?
knihy
Více jak 60 tisíc titulů skladem
dodávka
Doprava od 999 Kč zdarma
pečeť
Garance vrácení zboží do 14 dnů
štít
Odměna za věrnost – 20 kreditů za registraci a 2 % z každé objednávky

O knize

Světová současná Světová současná

Druhé vydání bestselleru, jehož příběh je inspirovaný skutečným osudem brněnské vily Tugendhat. Na pozadí příběhu jejích majitelů zrcadlí tragédii celého českého národa. Vysoko na kopci nad Brnem ční zázračný dům. Postaven na míru židovsko-křesťanskému novomanželskému páru vyzařuje bohatství, sebevědomí, krásu a majestátnost. Avšak jen do chvíle, než do země vstoupí nacistické vojsko a manželé musí vilu i zemi opustit. Život vily se s odchodem jejích majitelů ale nezastaví. Přechází z jedněch rukou do druhých, z českých do nacistických, pak do sovětských až se opět vrátí do majetku československého státu. Krystalická dokonalost skleněného pokoje přitom zasahuje nesmírnou gravitací každého, kdo se dostane do jeho blízkosti. Jenom málo knih z poslední doby dokázalo očima cizince (podobně jako Gottland Poláka Maria Szczygiela) postřehnout československou realitu druhé poloviny 20. století tak brilantně jako Skleněný pokoj Simona Mawera. Román je o to cennější, že byl v létě 2009 nominován na nejprestižnější knižní cenu anglicky mluvícího světa The Man Booker Prize.

Detail produktu

Typ: vázaný
Číslo vydání: 2
Počet stran: 392
Hmotnost: 536 g
Hloubka: 26 mm
Šířka x Výška: 138 x 208 mm
ISBN: 978-80-87497-14-2

O autorovi

Mawer Simon

Simon Mawer (nar. 18. září 1948) Anglický spisovatel žijící v Itálii. Po ukončení střední školy v Somersetu absolvoval zoologii na…

Ostatní knížky od tohoto autora

Recenze

84%
(hodnoceno 5x)
  • ICHAELA
    Michaela (14.01.2013 17:17) 0 0
    100%
    Knížku jsem dostala jako dárek k vánocům. Knížka je velice chytlavá. Velice doporučuji. :) Po přečtení jsem si koupila další dvě jeho knihy: Dívka, která spadla z nebe a Mendelův trpaslík. Také doporučuji. Určitě nebudete zklamáni :).
Znáte tuto knihu? Podělte se o svůj názor.
Vaše hodnocení: