Naučná literatura
Pravěcí vládci oblohy

Pravěcí vládci oblohy

Socha Vladimír

Skladem a připravena k odeslání

Momentálně vyprodáno

10 Kč 8 Kč

O knize

Naučná literatura

Dobrý den, děti. Schválně zkuste uhodnout, kdo jsme. Létáme v oblacích a velmi obratně dokážeme klouzat na vzdušných vírech i prolétávat mezi větvemi stromů. Někteří z nás dokonce plachtí těsně nad hladinou a vyzobávají z vody ryby. Jiní z nás jsou velcí skoro jako letadlo a ještě další sotva jako vrabčák. Většinou nemáme žádné zuby, ale to nám vůbec nevadí. Myslíte si, že jsme ptáci? Omyl. Nemáme na těle žádné peří. Máte snad dojem, že jsme netopýři? Kdepak, ani mezi létající savce nepatříme. A křídlatý hmyz už vůbec nejsme! Vidět nás dnes už nemůžete – ve vaší době totiž nežijeme. Byli jsme prvními dobrými letci v dějinách naší planety a žili jsme ve vzdálených druhohorách. Vědci nám dnes nepřesně říkají pterosauři, ale v Čechách jsme známí spíše jako ptakoještěři. Když budete dávat dobrý pozor, dozvíte se teď o nás mnoho zajímavých věcí!

Detail produktu

Nakladatel Nakladatelství Triton s.r.o. (1.2.2015)
Číslo vydání: 1
Počet stran: 16
Hmotnost: 10
Hloubka: 144 mm
ISBN: 978-80-7387-829-0

O autorovi

Socha Vladimír

Vladimír Socha (* 1. ledna 1982, Hradec Králové) Český publicista, pedagog a paleontolog. Po vystudování přírodovědného gymnázia…

Ostatní knížky od tohoto autora

Recenze

  • J
    James (18.02.2015 15:21) 0 0
    100%
    Krásná miniknížka pro děti kolem 10 let - velmi pěkné ilustrace a čtivý text představí dětem i dospělým dávný svět ptakoještěrů.
Znáte tuto knihu? Podělte se o svůj názor.
Vaše hodnocení: