bux.cz
na domovskou stránku


Tituly autora Joanne Harrisová

Joanne Harrisová (* 1964)

Obrovského mezinárodního úspěchu dosáhla tato britská autorka v roce 1999 románem Čokoláda, který byl navržen na Whitebread Prize (dnes Costa Book Awards) a byl podle něj natočen film nominovaný na Oscara, v hlavních rolích s Juliette Binocheovou a Johnnym Deppem.
Je autorkou více než desítky románů (k příběhu Vianne Rocherové se vrátila v roce 2007 Krysařovými střevíci), dvou knih povídek a také spoluautorkou dvou kuchařek.
Spisovatelka vystudovala středověké jazyky na univerzitě v Cambridge, a než začala věnovat veškerý svůj čas psaní, živila se mj. i jako bylinářka. Na její tvorbu mělo určující vliv především rodinné prostředí a od dětství rozvíjený zájem i úcta k folklóru a dobrému jídlu (to především ze strany matky, která byla Francouzka).
Joanne Harrisová hraje na basovou kytaru v kapele, která vznikla, když jí bylo šestnáct let, studuje starou norštinu a žije se svým manželem a dcerkou v Yorkshiru, asi patnáct mil od místa, kde se narodila. Ráda prý „bloumá“, „polehává“ nebo „si jen tak vykračuje“.

Zobrazuji položky: 1 až 2 z 2
Zobrazit po: 5 | 10 | 20 | 40 | 80

Žánry